شناسنامه و گواهی مالکیت فرش دستباف ایرانی

Certificate & Ownership Confirmation of Persian Handwoven Carpet

Please enter the relevant information to inquire about the identity card
There is no serial

To inquire about birth certificate from A comprehensive system for issuing hand-woven carpet birth certificates Refer to the following site. www.rugstrust.com

To request a birth certificate, please log in to your account or register on the website Login / create account

مقدمه


با توجه به اهمیت و جایگاه فرش دستباف ایرانی در فضای ملی و بین المللی، شناسنامه‌دار کردن فرش دستباف، گامی موثر در جهت حفظ اعتبار و اصالت هنر فرش ایرانی است. از آنجا که مدت هاست شاهد کپی‌برداری از نقشه‌های ایرانی و بافت فرش تحت عنوان فرش ایرانی و یا ارائه فرش هایی با اطلاعات نادرست هستیم، شناسنامه‌دار کردن فرش دستباف ایرانی از ضرورت خاصی برخوردار است. به همین منظور ایران گره اولین پلت فرم اختصاصی صدور شناسنامه و گواهی مالکیت فرش دستباف ایرانی را راه اندازی کرده است.

هدف اصلی ایران گره از شناسنامه‌دار کردن فرش دستباف، حفظ هویت و تایید اصالت فرش دستباف ایرانی، شفافیت و اعتماد سازی میان دوستداران و مصرف کنندگان فرش دستباف و همچنین حفظ جایگاه هنر فرش ایران در سراسر دنیا می باشد.

شناسنامه و گواهی مالکیت فرش دستباف ایران گره با تایید مراجع ذی صلاح، کارشناسان و متخصصین معتبر در این حوزه، از اعتبار خاصی برخوردار بوده و در چهار نوع شناسنامه تک برگ، جامع، جامع فرش های دورو و ویژه (VIP) برای تمامی دستبافته های ایرانی از قبیل انواع قالی، گلیم، گبه، تابلو فرش و ... صادر می گردد. شناسنامه فرش دستباف ایران گره، هم اکنون برای تمامی پدیدآورندگان، عرضه کنندگان، دوستداران و مصرف کنندگان نهایی قابل ارائه است.

ویژگی های شناسنامه و گواهی مالکیت


از ویژگی های بارز شناسنامه فرش دستباف و گواهی مالکیت ارائه شده توسط مجموعه ایران گره میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • دارای نشان تاییدیه فرش دستباف ایران
 • دارای رمزینهٔ پاسخ سریع (QR_code) جهت استعلام و پیگیری
 • درج مشخصات جامع و کامل فرش دستباف به همراه عکس کامل فرش
 • مهر و امضای مرجع تایید کننده و کارشناس مربوطه
 • درج مشخصات مربوط به مالکیت و امکان انتقال مالکیت و صدور شناسنامه و گواهی مالکیت مجدد به نام مالک نهایی
 • مجهز به فناوری RFID به جهت منحصر به فرد بودن
 • ذخیره سازی و پشتیبان گیری داده ها در یک سرور مجزا به صورت مادام العمر
 • ارائه به دو صورت تک برگ و چند برگ و مجلد با دو زبان فارسی و انگلیسی

انواع شناسنامه و گواهی مالکیت


به طور کلی مجموعه ایران گره چهار نوع شناسنامه فرش و گواهی مالکیت برای فرش های دستباف ایرانی صادر می نماید که به شرح زیر می باشد:

 

 • نوع اول: شناسنامه و گواهی مالکیت تک برگ

  این نوع شناسنامه دارای نشان تاییدی فرش دستباف، شماره و سریال شناسنامه، رمزینهٔ پاسخ سریع (QR_code) جهت استعلام شناسنامه، اطلاعاتی مختصر از فرش دستباف شامل محل ایجاد، جنس، طرح و نقش و رنگ، اندازه، تراکم، مشخصات پدید آورنده و مشخصات مالکیت، عکس کامل فرش، مهر و امضای مرجع تایید کننده و کارشناس می باشد که به صورت تک برگ و با دو زبان فارسی و انگلیسی در اختیار کاربران قرار می گیرد. شناسنامه و گواهی مالکیت تک برگ برای دستبافته های دارای اطلاعات مختصر، و با ارزش متوسط رو به پایین، مناسب بوده و با هزینه مقرون به صرفه قابل صدور می باشد.

  نوع اول: شناسنامه و گواهی مالکیت تک برگ
 • نوع دوم: شناسنامه و گواهی مالکیت جامع

  این نوع شناسنامه به صورت دفترچه ای و دارای جلد چرمی می باشد. در صفحه نخست، نشان تاییدیه فرش دستباف ایران، شماره و سریال شناسنامه، به همراه رمزینهٔ پاسخ سریع (QR_code) جهت استعلام شناسنامه درج شده است. در صفحات دیگر اطلاعاتی جامع و کامل از فرش دستباف شامل سال و محل ایجاد، مشخصات پدید آورنده، نوع بافت، جنس، طرح و نقش و رنگ، اندازه، تراکم و مدت زمان تولید به همراه عکس کامل فرش، مهر و امضای مرجع تایید کننده و کارشناس، شرح و توضیحات و مشخصات مالکیت می باشد. شناسنامه و گواهی مالکیت جامع مجهز به برچسب RFID می باشد و به صورت چندبرگ و مجلد با دو زبان فارسی و انگلیسی در اختیار کاربران قرار می گیرد. این شناسنامه برای دستبافته های دارای اطلاعات بیشتر، با ارزش متوسط رو به بالا و همچنین دستبافته های نفیس مناسب می باشد.

  نوع دوم: شناسنامه و گواهی مالکیت جامع
 • نوع سوم: شناسنامه و گواهی مالکیت جامع دورو

  این نوع شناسنامه همان شناسنامه جامع با توضیحات و مشخصات فوق است فقط مخصوص فرش هایی صادر می شود که دو رو هستند. از آنجایی که فرشهای دو رو، دارای دو روی متفاوت بوده و از لحاظ ظاهری مانند نوع طرح و نقشه و رنگ، دو روی آن با یکدیگر متفاوت است، شناسنامه جامع دو رو، به گونه ای طراحی شده که بتوان در آن توضیحات کامل مربوط به هر دو روی فرش و همچنین عکس هر دو طرف فرش را در شناسنامه ثبت کرد. از این رو این نوع شناسنامه با همان فرمت شناسنامه جامع صادر می شود ولی دارای صفحات بیشتری برای درج کامل مشخصات هر دو طرف فرش های دو رو می باشد.

  نوع سوم: شناسنامه و گواهی مالکیت جامع دورو
 • نوع چهارم: شناسنامه و گواهی مالکیت ویژه (VIP)

  شناسنامه و گواهی مالکیت ویژه (VIP)، بیشترِ ویژگی های شناسنامه جامع را داراست با این تفاوت که در شناسنامه ویژه (VIP)، به جای یک صفحه عکس فرش، چهار صفحه برای درج عکس های مختلف از فرش و به جای یک صفحه توضیحات تکمیلی، دو صفحه برای توضیحات تکمیلی فرش اختصاص داده شده است. مهم ترین تفاوت و مزیت این شناسنامه، کارت مخصوص بلاک چین می باشد که نشان دهنده ثبت اطلاعات فرش و مالکیت آن در بستر بلاک چین می باشد. از دیگر ویژگی های بازر آن، بسته بندی ویژه و خاص این شناسنامه است که به صورت یک جعبه چوبی بوده و در آن یک عدد شناسنامه، یک کارت مخصوص اطلاعات بلاک چین و همچنین یک عدد فلش حاوی اطلاعات دیجیتالی فرش مورد نظر قرار گرفته است. شناسنامه و گواهی مالکیت ویژه (VIP)، مخصوص فرش های نفیس، موزه ای و منحصر به فرد صادر می گردد.

   
  نوع چهارم: شناسنامه و گواهی مالکیت ویژه (VIP)

فرآیند صدور شناسنامه و گواهی مالکیت


به طور کلی فرآیند صدور شناسنامه و گواهی مالکیت شامل مراحل ذیل می باشد

فرآیند صدور شناسنامه و گواهی مالکیت
The Prices of issuing certificate and ownership Confirmation of Persain handwoven carpet (Abroad)

جدول هزینه ها برای محاسبه هزینه صدور شناسنامه برای انواع فرش ها با مشخصات مختلف ارائه شده است. در صورتیکه درخواست خود را ثبت نمایید، نسبت به ویژگی فرش و نوع درخواست شما، برای شما پیش فاکتور ارسال می گردد تا مبلغ کل را مشاهده نمایید.


Type of Service Service Details Price (یورو)
Issuance of Certificate (Issuance Process, Printing and Binding, Data Storage and Support)

هزینه صدور شناسنامه ثابت بوده و ارتباطی با مشخصات فرش ندارد. جهت کسب اطلاعات در مورد انواع شناسنامه به بخش انواع شناسنامه و گواهی مالکیت مراجعه فرمایید

Single Page Certificate Comprehensive Certificate Comprehensive Certificate of Two-Sided Rug VIP Certificate 0 EUR 0 EUR 0 EUR 0 EUR
Expertise the Rug (0 to 50 years old)

قیمت های اعلام شده در این بخش، فقط برای فرش های قالیچه به بالا می باشد. مبلغ کل کارشناسی فرش های کوچک تر از قالیچه حداقل از 300.000 تومان شروع می شود.

Density 10 to 50 Rows in 6.5Cm Density 51 to 75 Rows in 6.5Cm Density 76 Rows and Up in 6.5Cm per meter 0 EUR per meter 0 EUR per meter 0 EUR
Expertising the rug (More than 50 years old)

مبلغ کارشناسی فرش های با قدمت بالای 50 سال، نسبت به اهمیت فرش ها و درجه دشواری در استخراج اطلاعات، محاسبه می شود.

Up to 100 years old and relative to the duration of information extraction Up to 250 years old and relative to the duration of information extraction From the age of 250 years and above and according to the duration of information extraction per meter 0 Until 0 EUR per meter 0 Until 0 EUR per meter 0 Until 0 EUR
EUR

The price for rugs over 50 years old is displayed in intervals and the exact price is not available.

cm
cm
cm
cm

m2

EUR
EUR
EUR

ویدیو راهنما


جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره فرآیند صدور شناسنامه، ویدیو موجود در آدرس ذیل را مشاهده نمایید.

ارتباط جهت درخواست شناسنامه


جهت درخواست شناسنامه و گواهی مالکیت به روش آنلاین، از منوی درخواست نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نموده و جهت درخواست به روش آفلاین با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

واحد پشتیبانی: +98-938-804-4990